2013 söz abiye kıyafetleri (2)

Abiye Söz Kıyafetleri

Düğün öncesinin önemli ayrıntılardan biri de abiye söz kıyafetleridir. Ne giyeceğinize, nasıl olması gerektiğine, beklentilerinize uygun bir türlü kıyafet bulamazsınız. Bu özel günün verdiği tatlı telaştan ötürüdür ki başka zaman belki de çok beğeneceğiniz kıyafet o gün için size istediğinizi bir türlü vermez. Her şey yolunda; aileler tanıştı, gelenek ve göreneklere uygun kız isteme gerçekleşti ve artık evliliğin ilk adımı olan söz yüzükleri takılacak. İşte tam da bundan önce her gelin adayını tatlı bir heyecan sarar. Evde hummalı bir çalışma, sizde bir koşturmaca derken ne giyeceğim sorusu aklınızı her dakika meşgul eder olmuştur.

Hem şık hem de klasik olmalı ve aynı zamanda da hanım hanımcık görünmelisiniz. Abartıya kaçmadan modaya uygun bir kıyafet seçerek bu önemli güne iyi bir başlangıç yapabilirsiniz. Abartıya kaçmadan diyoruz çünkü söz kıyafetleri daha sade kıyafetlerin seçilmesi gereken bir törendir. Hafif bir makyaj uygulanmalıdır. Etek giymek istiyorsanız ne kısa ne uzun olacak şekilde diz hizasında olmasında yarar var. Çünkü akraba olacağınız aileyle yeni yeni tanışma içerisindesinizdir. Seçtiğiniz, beğenerek aldığınız kıyafet o gece dikkatle diğer ebeveynler tarafından incelenecektir. Elbette ki söz yapacağınız mekâna uygun olması gerekmektedir.

Ancak aile arasında yapılan sözlerde sade, şık bir kıyafet tercih edilmelidir. Özellikle ev ortamında verilecek ikramlardan ötürü dekolteli bir kıyafet seçmemeye dikkat edin. Sonuçta bir aile ortamındasınız. Yeni model söz kıyafetlerinin genellikle kırmızı, beyaz ve siyah tonlardan oluşmakta olduğunu görüyoruz. Genellikle açık renkte, abartıdan uzak, şık ve modaya uygun kıyafetlerin öne çıktığını belirtmek gerekir. Kısa söz kıyafetlerinde dizde biten renk renk modelleriyle yine abartıdan uzak ancak göze hitap eden modeller ön plandadır.


Kabarık, düz kesimler, tek omuzlu kıyafetler de kendini gösteren modellerdendir. Söz günü eşiniz olacak damat adayına uygun bir kıyafet seçmenizde oldukça uyumlu ve şık görünmenizi sağlayacaktır. Kıyafet seçiminize de karar verdikten sonra ona uygun bir makyaj ve saç modeliyle hayatınızdaki en özel günlerden birinde en doğru seçimlerle çok şık olacağınıza eminim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir