815_buyuk_zoom[1]

Alyans ve Tektaş Seçerken

Beraberliğinizin sembolü o halkanın modeli çok önemli. Çünkü o evliliğinizin ve aşkınızın edebi sembolü olarak parmaklarınızda kalacak. Son yıllarda alyans modası çok değişti. Artık düz halka şeklindeki alyanslar bile yeni tasarımlarıyla daha şık, daha zarif hale geldi. Alyans ve tek taş modasında bir yenilikte kadınların alyanslarıyla birlikte tek taş yüzük takmayı alışkanlık hale getirmeleri. Tek taş yüzük hem düğünde, hem de evlendikten sonraki hayatınızda sizi evli olmayan insanlardan ayıran en önemli sembol. Kadınlar için alyans hem bir süs, bir aksesuar, hem de bir statü göstergesi.

Beyler için uzun uzun alyans ve yüzük modellerine bakmak anlamsız olabilir. Aman dikkat tek taşsız olmaz. Sevdiğiniz kadını evlenmeye ikna etmek istiyorsanız şık bir yüzük seçimi yapmak zorundasınız. Tek taş tek şans. Bunu sakın unutmayın. Söz konusu evlilikse kadınlar tek taşlarını kendi alıp tek başına kendi takma taraftarı değiller. Yüzük almak iyi hoş da neden pırlanta diyenler olursa; onlara da şunu hatırlatalım; pırlanta dayanıklı, sert ve çok değerli bir taş. Aşkınızın böyle bir taşla sembolize edilmesi ne kadar anlamlı değil mi?

Sponsor Reklamlar

Kadınlar için tek taş ya da pırlanta yüzük evliliği olmazsa olmazı, gelinlik kadar önemli. Bu önemli seçim için kuyumculuk denilince Türkiye’de akla ilk gelen isimlerden olan Koçak Gold eşsiz güzellikte birçok model sunuyor. Çiftlerin işi gerçekten de çok zor. Koçak Gold Alyans Modelleri içinde düz alyanslar, tek taşlar, tam tur pırlantalar, tria diye adlandırılan üçtaşlı yüzükler,  alyans ve tek taş yüzüğün birlikte kullanıldığı setler ve görkemli yeditaş pırlanta yüzükler mevcut.  Çiftlere özel uyumlu alyans modellerini de ürün kataloğunda barındıran Koçak Gold bu anlamlı seçiminizde zarif ve şık tasarımıyla her zevke, her bütçeye uygun seçenekler sunuyor. Koçak Gold’un alyans modelleri sarı altın, beyaz altın, kırmızı altından oluştuğu gibi pırlantaların eşlik edeceği alyanslar da mevcut. Fakat kadınların yüzük ve alyans seçiminde favorileri her zaman tek taştan yana. Beyler Tek taşsız olmaz diyor haberiniz olsun. Fakat bu sizi korkutmasın. Daha önce de belirttiğimiz gibi Koçak Gold Alyans Modelleri her zevke her bütçeye göre.

Alyans ve yüzüklere modellerinden hariç belirtmek istediğimiz bir önemli nokta da yüzüklerin takıldığı parmak. Evlilik yüzüklerin sol elin dördüncü parmağına takılmasının değişik anlamları var. Çinliler’e göre her parmak sevdiğimiz insanları temsil ediyor. Yüzük parmağı diye adlandırılan dördüncü parmak da hayat arkadaşımız temsil ediyor. Evlilik yüzüğünü ilk defa Mısırlılar kullanmıştır. Mısırlılar’ın evlilik yüzüğü için sol elin dördüncü parmağını tercih etmelerinin sebebi ise direk kalbe giden tek damarın bu parmaktan direk geçtiğine inanmalarıdır. Şimdi bu romantik bilgilerin ışığında alyans seçiminin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha düşünün. Ya da çok düşünmeyip Koçak Gold Alyans Modelleri’nden bu güzel seçimi yapın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir