gelin araba sözleri

Düğün Araba Yazıları

Düğünlerin en olmazsa olmazlarından, en renkli detaylarından biri de gelin arabaları ve bu arabalara yazılan yazılardır. Gelin arabası doğal olarak o gün trafiğe çıkan bütün arabalardan farklı ve özel olmalıdır. Bu farklılığı ve özelliği yakalamanın yolu gelin arabalarının süslemesine özenmek kadar farklı yazılar kullanmaktan geçer. Son yıllarda düğünle alakalı pek çok gelenek değişiyor ve daha renkli bir hale geliyor da bu farklılaşmadan nasibini aldı. Klasik yazılar yerini mizahi ve romantik ifadelere bıraktı.

düğün araba yazısı

Eskiden düğün arabalarının arka ve ön plakasına “Evleniyoruz, Mutluyuz” sloganlarının yazılmasına ek olarak, damat ve gelinin adının baş harfleri arabanın arka camına kalpli kağıtlar şeklinde yapıştırılırdı. Fakat şimdi çok değişik düğün araba yazıları var. Birçoğu esprili bir dille yazılmış olan bu yazılar hem düğüne gelenleri, hem de yolda görenleri şaşırtıyor, güldürüyor.  Damat adayları, bekârlığa vedayı esprili bir dille anlatan yazılar seçerek arkadaşları o gün güldürmeyi hedefliyor.

 

gelin araba yazısı

 

Sponsor Reklamlar

Düğün araba yazıları mizahi yönden kuvvetli olmasına karşın bazıları gelin adaylarını kızdıracak cinsten de olabiliyor. Bu yüzden damat adaylarına, düğün araba yazılarını seçerken gelin adaylarının şaka kaldırma seviyelerine dikkat etmelerini öneriyoruz. Her ne kadar bu yazılar esprili bir dille seçilmiş olsa da, tam düğün öncesi telaş son safhadayken bir gerginliğe sebep olamamakta fayda var diye düşünüyoruz.  Tabi yine de seçim sizin. Mizahi ifadelerle gelin adaylarını kızdırmaktan korkan damat adaylarına önerimiz romantik ifadelerden yana tercihlerini kullanmalarıdır. Bu arada düğün araba yazılarını seçmek sadece damatların işi gibi anlaşılmasın. Gelin adayları siz de düğün günü arabaya binerken bir sürprizle karşılaşmamak için düğün araba yazıları seçerken son sözü söyleyen olun.

gelin arabası sözü

Düğün araba yazıları seçerken mizahi ve romantik ifadelerin yanı sıra gelinin ya da damadın ailesine esprili dokundurmalar içeren yazılar da seçilebilir. Esprili yazılar son yıllarda düğün araba yazıları arasında en çok tercih edilenler arasında. Hatta diyebiliriz ki; düğün araba yazıları artık buram buram mizah kokuyor. Düğün günü eğlence günüdür, neşe günüdür. Bu yüzden her ayrıntıyla bugüne neşe katmak isteyenlere önerimiz, eğer etrafta alıngan kimseler de yoksa tercihlerini mizahi yazılardan yana kullanmalarıdır. Kimseyi kızdırmaktan korkanlar için de romantik ifadeler iyi bir çözüm olacaktır.

 

gelin arabası sözleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir