düğün mekanları

Düğün Mekanları

Hayatınızın en mutlu, en heyecanlı, en özel başlangıcını yaptığınız gündür düğün gününüz. Bu yüzden bugüne dair her detay çok önemlidir. Bu detayların belki de en önemlisi düğün mekanıdır. Düğününüzün olacağı mekan o günün nasıl geçeceğine dair en büyük belirleyicidir.

 

düğün mekanı

Düğün mekanları içerisinde kır düğün mekanları son yılların en gözde düğün mekanı seçeneği olma yolunda ilerliyor. Özellikle yaz aylarında evlenecek çiftlerin birçoğu kır düğünün konseptini tercih ediyor. Kır düğünü konseptinin en önemli özelliği düğün mekanının doğayla baş başa olan bir yer olmasıdır. Kır düğünü sadeliktir. Doğa, fonda hafif bir müzik, siz ve konuklarınız.   eğlence havasında değil de, misafirlerinizle daha samimi bir ortamda bu mutlu günü yaşamak istiyorsanız kır düğünü sizin için harika bir seçenek olabilir.  Geniş yemyeşil bir bahçe içindeki restaurant, bir bahçe cafe kır düğünü konsepti için ideal mekanlardır. Kır düğününde misafirler kokteyl şeklinde ağırlanabileceği gibi, masalar, oturma grupları da kullanılabilir.

kır düğün mekanları

Kır düğünü mekanlarında dekorasyonun ana malzemesi her ne kadar doğa olsa da, süslemeler çok önemlidir. Mekana yerleştirilecek kokteyl masaları ya da oturma grupları doğanın dokusuna uyum sağlayacak şekilde seçilmelidir. Kır düğünü mekanlarında en önemli detaylardan biri de ışıklandırmadır. Her ne kadar bu konseptinin tercih edildiği aylar havanın geç karardığı yaz ayları olsa da, mekanın yeterince aydınlatılması için projektörler, bahçe mumları, yere konulacak spot lambalar ya da meşaleler uygun şekilde mekan aydınlatılmasında kullanılmalıdır. Kır düğünü mekanları genellikle şehrin dışında olacağı için misafirlerinizin ulaşımı da göz önünde bulundurmanız gereken detaylardandır. Tabi hava tahmin raporlarına bakmayı da ihmal etmeyin.

Sponsor Reklamlar

kır düğünleri

Yaz aylarında yapılacak düğünler için bir diğer mekan tercihi de havuzlu düğün mekanlarıdır. Davetli sayınız 300’ü geçmiyorsa ve söz konusu havuzun çevresinde konuklarınızı ağırlayacağınız yeterince bir boş alan varsa, mevsim yazsa, hava sıcaksa böyle bir mekanı tercih etmemeniz için hiçbir neden yok.   Havuzlu düğün mekanlarında ana figür geniş, ışıl ışıl bir havuzdur.

havuzlu düğün mekanı

Havuz yani su her zaman dinginliğin ve romantizmin ikonu olmuştur.  Açık hava düğününe havuzun ışıltısının da katıldığı havuzlu düğün mekanları yaz geceleri yapılacak düğünler için ideal bir seçenek. Düğününüzün daha çok yemekli bir davet ya da kokteyl havasında gerçekleşmesini, bu özel günün bir yaz gecesi rüyasına dönüşmesini istiyorsanız havuzlu düğün mekanları sizin için ideal.  Havuzun kenarında çimenlerin üzerinde masalar, masalardaki mumların ışıkları, yıldızların ışıltısı ve ayın gölgesi havuzun üzerinde dans ediyor. Bu güzel görüntüye kemanın romantik tınısı da eklenince, insan bir düğünden daha ne ister demeden edemiyoruz.

havuz_dugun

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir