Bindallı Modelleri

Kına Gecelerinin Vazgeçilmezi Bindallı Modelleri

Eski yıllarda bindallılar pek fazla kullanılmıyordu. Sadece geleneklerine bağlı gelinler tarafından tercih ediliyordu. Ama son senelerde artık eskiye dönüş olduğunu söyleyebiliriz. Nerdeyse tüm gelin adayları kına gecelerinde bindallılarla karşımıza çıkmaya başladı. Bindallı modelleri eskiden çok fazla kullanılmadığı için çok çeşit barındırmıyordu fakat artık istediğiniz renkte ve modelde bindallı bulmak çok kolay.

Kına gecenizi geleneksel bir şekilde kutlamak istiyorsanız alışılmış bindallı çeşitlerinin yanında 2013’te çıkan kına bindallı modellerine de bir göz atın. Yaz ve kış gelinleri için ayrı ayrı bindallılar bulunduğu için artık her mevsimde geleneksel bir kına gecesi organize edebilirsiniz. Eskiden sadece şalvarla tamamlanabilen bindallılar artık istediğiniz elbise ile de kombin edilebilir. Kına yakılacağı zaman yakın arkadaşlarınıza da bindallı giydirmek istiyorsanız, kendinize farklı renkte bir tane seçebilirsiniz. Sonuçta o gecenin yıldızı sizsiniz ve farklı olmak istemeniz çok doğal. Eğer isteğinize göre bir bindallı bulamıyorsanız, kendi isteğinize göre bir tane diktirebilirsiniz. Altına giyebileceğiniz topuklu bir ayakkabı ile hem modernliği hem de gelenekselliği yakalayabilirsiniz.

2013 Bindallı Modelleri

2013 Bindallı Modelleri

Gelinlerin isteklerine göre tasarımcılar her sene kendilerini yeniliyorlar. Bu da kına gecelerini olduğundan daha renkli bir hale getiriyor. Her yörenin kendine ait geleneksel bindallı modelleri buluyor. Bunlar genelde kadife, üzeri Osmanlı motifleri kullanılmış, sim veya altın renklerle işlenmiş oluyorlar.2013’te artık bindallıları çok daha farklı renkte ve motifte göreceğiz. Bindallının üzerine takacağınız aksesuarlarda bindallılar kadar farklılık gösteriyor. Klasik kırmızı örtü yerine sultan taçları veya Osmanlı motifleri içeren bir şapka ya da taç kullanabilirsiniz. Kına geceniz de siz de hem geleneklerinize uyup hem de şık olabilirsiniz. İsterseniz kadife ya da tafta kumaştan, isterseniz de saten kumaştan istediğiniz renkte ve motifte bindallıya sahip olabilirsiniz. Eğer çok daha farklı bir seçim yapmak istiyorsanız tercihinizi Hint kıyafetlerinden yana da kullanabilirsiniz. Her stilde gelin için bindallı modeli olduğundan son zamanlarda bu geleneksel kıyafeti tüm gelinlerin üzerinde görüyoruz.

Bindallı Modelleri 2

Bindallı Modelleri 2

Yakın zamanda kına gecenizi organize edecekseniz ve hala nasıl bir organizasyon yapacağınızdan emin değilseniz, geleneksel bir kına gecesini düşünmenizi tavsiye ederiz. Çünkü bu kadar güzel ve şık bindallı çeşitleri arasında kendinizi kaybedecek ve mutlaka birini giymek isteyeceksiniz. Kına gecesinde farklı olmak isteyen gelinler bu geleneğe uyum sağlayarak çok eğlenebilirler.

Bindallı Modelleri 3

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir