nişan davetiyesi

Nişan Davetiye Modelleri

Mutluluğa ilk adımı atacaksınız. nişanlanıyor sunuz. Sevgilinizle bir ömür boyu mutlu bir hayat kurmak için ilk adımınızı nişan töreninizle atacaksınız. Nişan töreni birçok tatlı telaşı da beraberinde barındırır. Nişan zamanı belirleme, mekan seçimi, nişanlık seçimi davetli listesinin hazırlanması ve davetiye seçimi. Davetiye seçimi evlenirken ya da nişanlanırken çiftlerin en çok zorlandığı konuların başında gelir. Davetiye bir anlamda nişanınızın ön resmidir.

Nişan davetiyesi seçerken ilk yapmanız gereken davetiyenizin tarzına karar vermektir. Klasik, yaratıcı, esprili, çiçekli ve üç boyutlu. Kendinizin ve nişanlınız için kişiliklerinizi yansıtan tarzda bir davetiye seçin. Nişan davetiyeleri örnekleri 2013 seçenekleri arasında o kadar çok seçenek var ki; film şeridi, takvim yaprağı şeklinde olan davetiyeler, müzik kartlı davetiyeler, nişanlınızın ve sizin resminizin yer aldığı davetiyeler ve şimdi çok revaçta olan karikatürlü davetiyeler. Çok gösterişli üç boyutlu, müzik kartlı davetiyeleri nişanınız da tercih edebilirsiniz ama bu hevesinizi biraz düğüne de saklayabilirsiniz. Nişan düğünün bir provası olduğu için nişanınızda çok gösterişli bir davetiye seçerseniz, düğünde hiçbir davetiye size çekici gelmeyebilir.   Davetiye seçiminde tarz kadar renk de çok önemli.  Kontrast renkleri kullanmaya özen gösterin. Bu davetiyenizi daha çekici hale getirecektir. Siyah beyaz uyumu her zaman başkadır. Klasik bir davetiye seçtiyseniz siyah beyaz ya da krem renkler tam size göre. Romantizmi çağrıştıran uçuk pembe de iyi bir seçim olacaktır. Seçtiğiniz davetiye konseptine uygun olarak yazı yazdırmanız da çok önemli. Davetiyenizle üzerindeki yazıların rengi arasında zıtlık olursa yazılar daha iyi ortaya çıkar. Bu arada yazı karakterlerinin de ne kadar önemli olduğunu hatırlatmalıyız.

Nişan davetiyenizin tarzının, modelinin ve renginin, yazı şeklinin seçimi kadar önemli olan bir diğer konu da davetiyenizin üzerine ne yazacağınızdır. “Bu mutlu günümüzde sizleri de aramızda görmekten onur duyarız” şeklindeki yazıların artık biraz klişeleşmiş olduğunu söylemeliyiz. Farklı kelimeler deneyin. Unutmayın kelimelerin iletişimdeki önemi çok büyüktür. Nişan davetiye sözleri arasında o kadar çeşitli seçenekler var ki; o klasik laflara hiç de ihtiyacınız yok. Nişanlınızın ve sizin adlarını yazdıktan sonra sadece, “Nişanlanıyoruz” yazmanız bile yeterli. Eğer davetiye renginize uygun bir yazı seçerseniz, tek kelime bile yeter artar. Biz size sadece birkaç öneri sunduk. Karar yine sizin.  Sevdiklerinizi mutluluğa davet ederken davetiyenizin mutluluğunuzu yansıtmasına muhakkak özen gösterin.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir